FIGYELEM!!!
NyitólapPolgár Info portálok helye országszerteHelyi, országos hírekBelépésRegisztrációFórum
 
Bemutatkozás
· A Polgár Info
· Országos lista
· Partnereink
· Média partnereink
· Támogatóink
· Kapcsolat, Impresszum
· Jelentkezés
· Hirdetési ajánlat
· Civil kezdeményezések

 
Hírek
 · Civil kurázsi
 · Belföld
 · Külföld
 · Kultúra
 · Szabadidő
 · Tudomány
 · Hagyományok
 · Publicisztika
 · Életmód
 · Magazin
 · Természet
 · Krónika

 
Menük
· Főoldal
· Ajánlj minket!
· Flash_Player
· GYIK
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· História
· Keresés
· Letöltések
· Magyar termék
· Naplók/Blogok
· Olvasóink web ajánlata
· Országos Polgár Info
· Petíciók
· Radio
· Rovatok
· Sakk
· Statisztikák
· Szavazások
· Személyes üzenetek
· Top 10
· TV
· Visszajelzés

 
Keresés itt



 
Közép-Európai Civil Kutató Intézet
 

 
Hírfal
 

 
Magyar Közéleti Szemle hírei
A webhely tartalom szolgáltatása jelenleg nem működik.
 
III. Erdélyi EMI-tábor
Kultúra
Az Erdélyi Magyar Ifjak és az Egyesült Magyar Ifjúság közös „vállalkozása” a III. EMI-tábor, melynek helyszíne a székelyföldi Gyergyószentmiklós.


Céljaink:
- az együttlét: összefogni az egészséges nemzeti öntudattal rendelkező, történelmünk, kultúránk, közéletünk iránt érdeklődő kárpát-medencei ifjúságot egy nyári rendezvény keretében;
- nevelés: a tábor programja, műhelyei (mesterségek és társalgó sátrak);
- szórakozás: koncertek, szabadidős tevékenységek.
Előző két táborunk sikerén felbuzdulva bizakodással vágunk bele a 2007-es tábor megszervezésébe.

Az I. EMI-tábor 2005-ben hiánypótló rendvényeként jelent meg az erdélyi rendezvények palettáján, ahol sorsunkat, jelenünket és jövőnket befolyásoló kérdéseket, témákat vitattunk meg. Mottóként gr. Teleki Páltól származó idézetet választottunk: „Merjünk magyarok lenni!” Több mint 1000 fiatal jött el és vállalta magyarságát nemzeti táborunkban.

A II. EMI-tábor programját ’56 hősei előtt tisztelegve alakítottuk ki. Jelszavunk „Aki magyar, velünk tart!” volt. Több mint 2500 résztvevő tartott velünk.

A III. EMI-tábor mottója gróf Széchenyi István gondolata: „Tőlünk függ minden, csak akarjunk!”, mivel az önrendelkezés terveink szerint idén hangsúlyozottabb szerepet kap, hiszen a kárpát-medencei magyarság megmaradásának, fejlődésének és gyarapodásának záloga az önrendelkezésben rejlik, megközdeni pedig nekünk kell érte.
A tábor helyszíne a Gyergyószentmiklóstól a Békás-szoros felé vezető úton, néhány kilométerre elhelyezkedő 4-es Motel és a kemping területe.

– PROGRAMTERVEZET –

„Tőlünk függ minden, csak akarjunk!” – Széchenyi István

Helyszín: 4-es motel, Gyergyószentmiklós

Szerda – augusztus 8.

Színpad

11.00 A tábor ünnepélyes megnyitója
Fellép a Csíkzsögödi Néptáncegyüttes és a Hóvirág Néptánccsoport (Gyergyószentmiklós)
A Fábián Ferenc színtársulat humoros előadása
Csángó népdalok Bartis Erzsébet előadásában

Előadó-sátor
13.00 A magyar nyelv misztikus titkairól

Előadó: Ludányi Horváth Attila

14.30 Jelképrendszer a világegyetemben, irodalomban, magyarságtudatban

Előadó: Ozsváth Sándor művelődéstörténész

16.00 Hol vagytok, székelyek?
Előadó: Barabási László történész, muzeológus

17.30 A Tismaneanu-jelentés magyar vonatkozásai
Előadók: Vekov Károly történész, Vincze Gábor történész és Nagy Mihály, a jelentést kidolgozó bizottság tagja (egyeztetés alatt)

19.30 Wass Albert: Funtinelli boszorkány
Blénessy Enikő színművész előadása

Színpad

Koncertek:
21.00 Backdoor (Kolozsvár)
22.00 Pokolgép (Budapest)
24.00 Táncház a Csíkzsögödi Néptáncegyüttessel és a Virtus Néptáncegyüttessel

Párhuzamosan zajló programok:

Társalgó-sátor

Kézműves foglalkozások (program hamarosan)

Játékok

17.00 Kötetlen beszélgetés: Radics Géza történész

Keskeny út sátor – Ökumenikus fesztiválmisszió
12.30 – áhítat
13.00 – sátornyitás
16.00 – Kézműves foglalkozás: bogozás, rajzolás, festés
18.00 – Gitárest, közös éneklés
19.00 – Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

Filmsátor

12.30 – Tüskevár
16.30 – Rob Roy
18.00 Borkóstoló: Légli Ottó, Baltonboglár

Csütörtök – augusztus 9.

Előadó-sátor
10.00 Erdélyi nagycsaládosok a magyar népszaporulatért
Meghívott: Csép Sándor médiaszakember, Dánél Sándor, a Csíkszeredai Nagycsaládos Egyesület elnöke, Csíki Sándor, az Erdélyi Családszervezetek Szövetsége elnöke
Moderátor: Bardócz Csaba lelkész

12.00 A külső és belső önrendelkezés aktuális nemzetközi jogi kérdései

Meghívott előadó: dr. Tóth Norbert, nemzetközi jogi szakértő, Pécsi Tudományegyetem, Jogi Kar

14.00 Filmkészítés magyar módra – beszélgetés a Dextramédia Gyártó Kiadó és Szolgáltató Kft. tagjaival: Moys Zoltán, Schödl Dávid és Vándor Attila
Beszélgetőpartner: Strahl Zoltán

15.30 Vissza a jövőbe – szerves társadalommal a létrontó téveszmék ellen
Meghívott előadó: Hegedűs Tamás közgazdász és Ágoston Balázs közíró, a Magyar Demokrata főmunkatársa

17.00 A spanyolországi területi önkormányzatok. Baszkföld.
Meghívott előadó: Asztalos Lajos közíró

18.30 A szakrális nő a kalotaszegi népművészetben

Előadó: Tápai Dóra

Színpad

Koncertek:
21.00 Neuronkillers (Gyergyószentmiklós)
22.00 Kárpátia (Budapest)
24.00 Kopor-show (Sepsiszentgyörgy)

Párhuzamosan zajló programok:

Társalgó-sátor
Kézműves foglalkozások (program hamarosan)
Játékok
17.00 Kötetlen beszélgetés: Novák Előd, a Jobbik aktivistája

Keskeny út sátor – Ökumenikus fesztiválmisszió
11.00 – Hangoló: éneklés gitár kísérettel
12.00 – Déli áhítat
12.30 – Előadás: Nap Katalin: Halál-közeli élmények
16.00 – Kézműves foglalkozás: bogozás, rajzolás, festés
18.00 – Filmvetítés: Szitakötő (DragonFly)
19.30 – Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

Filmsátor
10.00 Aranyember
12.30 Rákóczi hadnagya
14.30 Felkavar a szél
16.30 Bús düledékeiden
18.00 Borkóstoló: Bárdos Sarolta, Tokaj

Péntek – augusztus 10.

Előadó-sátor

10.00 Magyar katonai hőstettek a II. világháborúban

Előadó: Illésfalvi Péter hadtöténész

12.00 Mit tanulhat Európa Erdélytől? Erdély mint az EU-eszme archetípusa
Előadó: Csetri Elek akadémikus

14.00 Önrendelkezési jog és a székelyföldi autonómiatörekvések nemzetközi vetületei
Meghívott előadók: Sven Knoll, a Dél-tiroli Szabadság országos ifjúsági szóvivője, helyhatósági képviselő, Eva Maria Barki nemzetközi jogász, Ferencz Csaba a Székely Nemzeti Tanács alelnöke, Árus Zsolt gyergyószéki MPSZ-elnök
Moderátor: Bakk Miklós politológus

17.00 Az MNSZ-től az RMDSZ-ig, Kurkótól Markóig, a kisebbségpolitikától a pártpolitikáig

Előadó: Vincze Gábor történész

18.30 EMI-kerekasztal

Részt vesznek az Erdélyi Magyar Ifjak országos vezetői, valamint a helyi szervezetek elnökei: Soós Sándor, Bagoly Zsolt, Nagy Barna József, Szakács Júlia, Nemes Előd, Bartis Erika, Korpos Dalma, Körtesi Sándor

Színpad

Koncertek:
20.30 Folkolor (Szeged)
21.30 Role (Csíkszereda)
23.30 Romantikus Erőszak (Budapest)

Párhuzamosan zajló programok:

Társalgó-sátor
Kézműves foglalkozások (Program hamarosan)
Játékok
17.00 Kötetlen beszélgetés: Ferkó Zoltán kerékpáros zarándok
Keskeny út sátor – Ökumenikus fesztiválmisszió
10.00 – Élményszínház
11.00 – Hangoló: éneklés gitár kísérettel
12.00 – Déli áhítat
12.30 – Előadás: Gergely István csíksomlyói plébános: Ki vagyok én s mi dolgom e világban? (Keresztyénként és magyarként a XXI. században)
16.00 – Kézműves foglalkozás: bogozás, rajzolás, festés
18.00 – Filmvetítés: Bonhoeffer élete
19.30 – Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

Filmsátor
10.00 Egri csillagok (link a tartalomra)
12.30 Chico
14.30 A Duna TV vetítése
16.30 Horthy
18.00 Borkóstoló: Kaló Imre, Eger

Szombat – augusztus 11.

Előadó-sátor

10.00 Az erdélyi magyarság érdekérvényesítési esélyei az Európai Parlamentben
Meghívott előadók: Toró T. Tibor parlamenti képviselő, Szilágyi Zsolt, az EMNT alelnöke, Sógor Csaba szenátor

12.00 A székely hadosztály harcai 1918-19-ben
Előadó: Szabó Pál Csaba történész, a várpalotai Trianon Múzeum igazgatója

14.00 Az önálló állami magyar egyetem létrehozásának esélyei és gáncsai 2007-ben
Meghívott előadók: Hantz Péter fizikus, a BKB alelnöke; Kovács Lehel informatikus, a BKB alelnöke; meghívott előadó a Sapientia Tudományegyetem részéről; meghívott előadó RMDSZ Oktatási Szakbizottsága részéről
Moderátor: Szász Alpár Zoltán politológus

16.00 A magyar állampolgárság kiterjesztésének helye a magyar nemzetpolitikában
Előadó: Patrubány Miklós, a Magyarok Világszövetségének elnöke

18.00 Az európai autonómia-modellek gazdasági tapasztalatai a székelyföldi régió vonatkozásában
(egyeztetés alatt)

Színpad

Koncertek:

21.00 Magyarock Dalszínház (Komárom)
22.30 Ismerős Arcok (Budapest)

Párhuzamosan zajló programok:

Társalgó-sátor
Kézműves foglalkozások (program hamarosan)
Játékok
18.00 Borkóstoló: Tiffán Zsolt, Villány
Keskeny út sátor – Ökumenikus fesztiválmisszió
10.00 – Élményszínház
11.00 – Hangoló: éneklés gitár kísérettel
12.00 – Déli áhítat
12.30 – Előadás: Bartos Károly lelkipásztor: „Szabadság – illúzió”
16.00 – Kézműves foglalkozás: bogozás, rajzolás, festés
18.00 – Filmnézés: Heaven
19.30 – Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

Filmsátor
10.00 Aranykalyiba (link a filmek tartalmára)
12.30 A Duna TV vetítése
14.00 Csillagösvény 1.
16.00 Csillagösvény 2.
18.00 Beszélgetés a Csillagösvény c. film kapcsán
Meghívottak: Böjte Csaba atya és a filmkészítő Dextramedia Kft. tagjai

Vasárnap – augusztus 12.

Színpad
10.00 Ökumenikus istentisztelet. Igét hirdet Böjte Csaba atya és Bartos Károly református lelkész

ELŐADÓ-SÁTOR

12.00 A lakitelki sátortól a Kossuth téri kordonig – Magyarország műveleti terület

Meghívott előadók: Für Lajos, az MDF alapító tagja, volt honvédelmi miniszter; Borbély Imre, a Magyarok Világszövetsége Stratégiai Bizottságának elnöke; Boros Bánk Levente politológus

14.00 Az erdélyi ifjúságpolitika korszakai – kerekasztal beszélgetés
Résztvevők: Nagy Pál, Jakab István, Ölvedi Zsolt, Juhász Péter, Sándor Krisztina, Soós Sándor
Moderátor: Bagoly Zsolt

16.00 Újságíró-kerekasztal
Meghívottak: Lukács Csaba – Magyar Nemzet; Ágoston Balázs – Magyar Demokrata; György Attila – Székelyföld; Makkay József – Erdélyi Napló, Ábrahám Imre – Gyergyói Kisújság
Moderátor: Borbély Zsolt Attila

18.00 A Magyar Szent Korona

Előadó: Kocsis István

Színpad

Koncertek:
21.00 Knock Out (Kolozsvár)
23.00 Transylmania (Barót)

Párhuzamosan zajló programok:
Társalgó-sátor
14.00 „Vagy félezernyi dalt megírtam, s e szót: magyar, még le nem írtam.” – Psalmus Hungaricus
Dsida – megemlékezés a költő születésének 1oo. évfordulóján (részletek később)
Kézműves foglalkozások (program később)
Játékok
17.00 Kötetlen beszélgetés: Kurkó János csíkszeredai vállalkozóval

Keskeny út sátor – Ökumenikus fesztiválmisszió
12.00 – Kézműves foglalkozás: bogozás, rajzolás, festés
16.00 – Gitárest, közös éneklés
18.00 – Filmvetítés
19.30 – Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

Filmsátor
12.00 A kőszívű ember fiai
14.30 Pelota
16.00 Mennyország most
18.00 Kárpát-medencei borkóstoló erdélyi, felvidéki és délvidéki borokkal

Választható tevékenységek:
Góbé lovarda – Csillagtúra: Nagyhagymás, Gyilkostó, Békás-szoros nemzeti parkot, a Gyergyói havasok
Önvédelmi edzés délelőttönként 10.00 és 12.00 óra között, jelentkezés a helyszínen, a Recepciónál – szervezi a Székely Magyar Nemzetőrség
Kirándulás (program napi bontásban hamarosan)

További információ:www.e-m-i.hu

Dátum: 2007. July 07. Saturday, 09:45 Szerző: polgarinfo
 
 
Kapcsolódó linkek
· Cikk keresés: Kultúra
· Írta: polgarinfo


A legolvasottabb cikk ebben a rovatban: Kultúra:
A zene világnapja


 
Cikk értékelése
Átlagolt érték: 1
Szavazat: 4


Értékeld ezt a cikket:

Kiváló
Nagyon jó
Jó
Átlagos
Rossz



 
Beállítások

 Nyomtatható változat  Nyomtatható változat

 Küldd el levélben!  Küldd el levélben!


Minden megjegyzés a szerzők tulajdona. A megjegyzések tartalmáért felelősséget nem vállalunk.
News ©

RSS 2.0 NewsRSS 2.0 ForumsRSS 2.0 DownloadsRSS 2.0 Links
websas.hu

Az oldalon található cikkek szabadon felhasználhatók a forrás megjelölésével és a hivatkozott link csatolásával © 2007 Polgár Info.



Wolf Studio